logotype

Zdolni znad Brdy

Zdolni znad Brdy

Zachę™camy wszystkich uczniów naszej szkoł‚y do wzię™cia udział‚u w różnorodnych zajęciach organizowanych w ramach programu „Zdolni znad Brdy” .
Informacje o spotkaniach organizowanych w tym roku szkolnym znajdziecie na stronie http://www.edu.bydgoszcz.pl w zakł‚adce – uczniowie.


•    Szczególnie zachę™camy do uczestnictwa w zajÄęciach z serii „Fabryka szans”. Można tu znalełść‡ interesują…ce formy realizacji swoich pasji, zainteresowań oraz doskonalić‡ wiedzę™ i umieję™tności potrzebne w dalszym kształ‚ceniu.
•    Można też skorzystać‡ z oferty poradni psychologiczno-pedagogicznych, które organizują… warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów.
•    Dla uczniów, którzy chcą… samodzielnie poszerzyć wiedzę™ korzystając z księ™gozbiorów Biblioteki Pedagogicznej lub innych bibliotek uczelnianych będą… mogli skorzystać‡ z „Karty Wyjątkowego Czytelnika” .
•    Ci, którzy mają… już jakiś› dorobek naukowy mogą spotkać‡ się i wymienić‡ doł›wiadczenia naukowe w ramach „Forum Olimpijczyków” szczegół‚y pojawią się™ niebawem.
•    Ciekawą formą… ł‚ączenia nauki i wypoczynku są… obozy letnie, jednak na nie trzeba będzie poczekać‡ do wakacji.

Jeśli na stronie projektu nie znajdziecie wszystkich potrzebnych informacji można kontaktować się™ ze szkolnym koordynatorem projektu – Pani… Jolanta… Reszkowska….

 

AKTUALNOŚšCI

 

W październiku 2021 r. Miejski Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”

zaprasza na

pierwszą w tym roku szkolnym konferencję naukową z cyklu „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz VII i VIII klas szkół podstawowych

oraz

warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł i funkcjonowanie w rodzinie” (online)

Zachęcam do wzięcia udziału w warsztatach i proszę o promocję wydarzeń.

Szczegóły poniżej oraz w załączniku:

20.10.2020, godz. 10:00

„Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych

Tematyka spotkania: biologia, chemia, biotechnologia, medycyna oraz nauka o żywności i żywieniu.

Odbiorca: uczniowie szkół ponadpodstawowych (klasy I-IV) oraz VII i VIII klas szkół podstawowych.

W ramach konferencji odbędą się:                                   

·         prezentacje dorobku naukowego uczniów - laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy.

·         prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk przyrodniczych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Na nasze spotkanie przyjęli zaproszenie wykładowcy z bydgoskich uczelni:

- prof. dr hab. inż. Dariusz Pańka - kierownik Katedry Biologii i Ochrony Roślin, pracownik Pracowni  Fitopatologii i Mykologii Molekularnej na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii UTP.

Tytuł wystąpienia: „Rośliny modyfikowane symbiotycznie (SMO) szansą dla Europejskiego Zielonego Ładu?”

- prof. dr hab. Artur Dzialuk - pracownik Instytutu Biologii Eksperymentalnej w Katedrze Genetyki na Wydziale Nauk Przyrodniczych UKW.

Tytuł wystąpienia: „Po igle do złodzieja, czyli jak zmusić drzewa do mówienia”                                    

 

Konferencja naukowa organizowana jest przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, a odbędzie się w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, przy ul. Jagiellońskiej 27.

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny zegarowe.

Informacje i zgłoszenia: koordynator programu „Zdolni znad Brdy”  Monika Grzybowska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl lub tel. 52 321 00 81 wew. 310.

27.10.2020, godz. 16.30

„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Instrukcja obsługi emocji - czyli niesamowita podróż po uczuciach”.

Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców.

Zajęcia organizowane są w ramach programu „Zdolni znad Brdy”, a poprowadzi je psycholog Pałacu Młodzieży oraz Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego - Greta Haraś.

Przewidywany czas spotkania - ok. 2 godziny dydaktyczne.

Warsztaty organizowane są przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, a odbędą się w przestrzeni wirtualnej na platformie Microsoft Teams (online).

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Informacje i zgłoszenia: koordynator programu „Zdolni znad Brdy”  Monika Grzybowska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl  lub tel. 52 321 00 81 wew. 310

Koordynator Programu „Zdolni znad Brdy”

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl

tel. 52 321 00 81 wew. 310

www.edu.bydgoszcz.pl

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy

www.palac.bydgoszcz.pl

2021  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk