logotype
image1 image1 image1

Aktualności

Festiwal Prapremier ODZYSKIWANIE - przegląd filmowy w Kinie Orzeł

Biletowe okazje!!!  I jeszcze więcej kulturalnych informacji w jednym miejscu - w zakładce "Kulturalna Trójka" na stronie III LO. Czy już tam zaglądałeś/-łaś?? Zapraszamy!

Oto propozycja na najbliższy weekend

 12-14 listopada w Kinie Orzeł odbędzie się przegląd filmów w ramach trwającej jubileuszowej XX edycji Festiwalu Prapremier.

Zaprezentowane zostaną trzy filmy związane z Gruzją i Białorusią.

12.11 | piątek | g.17.30 – „A potem tańczyli” w reżyserii Levana Akina

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.  Czytaj więcej…

13.11 | sobota | g. 16.00 – „Początek” w reżyserii Dei Kulumbegashvili

Zrealizowany w ograniczającym ekranową przestrzeń formacie 1:33 Początek umiejętnie wykorzystuje napięcie między tym, co w kadrze, a tym, co poza nim – i chodzi tu zarówno o ludzkie, jak i boskie interwencje. Dea Kulumbegashvili umieściła akcję swojego debiutu w odizolowanej gruzińskiej wsi. Jego bohaterkę zamyka w czterech ścianach domu, w których kobietę dodatkowo ograniczają reguły życia religijnego, co potęguje wrażenie alienacji i obcości. Jakby tego było mało, Yana jest żoną lidera tutejszej wspólnoty Świadków Jehowy, odrzucanej i prześladowanej mniejszości (choć jej członkowie stąd pochodzą). Czytaj więcej…

14.11 | niedziela | g.18.00 – „Czysta sztuka” w reżyserii Maksima Shvedy

Zagadkowy artysta zjawia się w różnych częściach Mińska. Rozkłada płótno i zaczyna malować. Spod jego pędzla wychodzą tajemnicze figury geometryczne, prostokąty i kwadraty… Na ulicach miasta toczy się życie. Zaciekawieni przechodnie spontanicznie podchodzą do malarza i pytają, co tworzy. Mężczyzna nie zdradza tajemnicy, w odpowiedzi pytając, co sami widzą na płótnie. Czytaj więcej…

Bilety w cenie 15 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy) do nabycia w kasie Kina Orzeł.

Możliwa wcześniejsza rezerwacja telefoniczna i e-mailowa:
telefoniczna rezerwacja biletów : 52 32 55 540;

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kolejny festiwalowy przegląd filmowy już 3 i 4 grudnia! W ramach Festiwalu Prapremier zostaną zaprezentowane wybrane filmy dokumentalne Krzysztofa Kieślowskiego.

2021  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk