logotype
image1 image1 image1

Aktualności

85. urodziny Pana Leonarda Józefa Pietraszaka - wybitnego absolwenta III LO

Dnia 6 listopada 85 urodziny świętował wybitny absolwent naszej szkoły. Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny - Pan Leonard Józef Pietraszak. Pan Leonard urodził się 6 listopada 1936 roku w Bydgoszczy.

Jak wspominał w jednym z wywiadów, gdy odwiedza Bydgoszcz lubi spacerować nad Kanałem Bydgoskim w okolicach śluz, gdyż każda z nich budzi wspomnienia z czasów szkolnych. Pan Pietraszak studiował w Łodzi na wydziale aktorskim, tu debiutował jako aktor.

Jego niesamowita filmografia zawiera około 40 tytułów, w tym rolę Gustawa Kramera w „Vabanku” i „Vabanku II”, pułkownika Krzysztofa Dowgirda w „Czarnych chmurach”, lekarza Karola w „Czterdziestolatku” czy Marszałka Wielkiego Koronnego Piotra Kmita w serialu „Królowa Bona”.

2000 roku Pan Leonard został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski" w uznaniu wybitnych zasług dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej". 2002 roku odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd podczas VII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. 2010 roku otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Natomiast 2018 roku został ogłoszony przez radnych miasta Bydgoszczy Honorowym Obywatelem Bydgoszczy. Chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczniów, absolwentów oraz miłośników „Trójki” do współtworzenia kartki urodzinowej dla p. Leonarda.

Link do naszej kartki znajduje się poniżej, wystarczy nagrać film, audio lub napisać kilka miłych słów.

https://www.kindeo.com/contribute/ytiuwgq21wtwawl

Czekamy do worku 09.11.2021

2021  III LO  globbers joomla template

Zgodnie z definicją danych osobowych zawartą w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych Osobowych 2016/679 (RODO), wizerunek jest uznawany za daną osobową, dlatego też podlega ochronie na zasadach zawartych we wskazanym akcie prawnym. Jeżeli na stronie internetowej: http://www.3lo.bydgoszcz.pl oraz stronach jej podległych, znajduje się zdjęcie z Twoim wizerunkiem, zamieszczone wbrew Twojej woli prosimy o kontakt na adres email: zso03@edu.bydgoszcz.pl ze wskazaniem zdjęcia do usunięcia.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk